• norsk
    • English
  • English 
    • norsk
    • English
  • Login
View Item 
  •   Home
  • Tjenestetilbud og kvalitet
  • Tjenestetilbud og kvalitet
  • View Item
  •   Home
  • Tjenestetilbud og kvalitet
  • Tjenestetilbud og kvalitet
  • View Item
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Herre i eget hus. Muligheter til å etablere seg i egen bolig for unge funksjonshemmede med tjenester

Brevik, Ivar
Report
View/Open
Rapport (Locked)
URI
https://hdl.handle.net/11250/2722161
Date
2014
Metadata
Show full item record
Collections
  • Tjenestetilbud og kvalitet [31]
Original version
Brevik, Ivar. (2014). Herre i eget hus. Muligheter til å etablere seg i egen bolig for unge funksjonshemmede med tjenester. Hentet fra https://ffo.no/aktuelt/to-nye-publikasjoner-om-bolig-og-boforhold/  
Abstract
Hovedproblemstillingene i prosjektet Herre i eget hus har vært knyttet til hvem som er brukerne av de heimebaserte tjenestene (praktisk bistand, hjemmesykepleie og brukerstyrt personlig assistanse -BPA) blant brukere under 67 år og hvordan ressursene i kommunal og privat innsats fordelte seg mellom dem i året 2011. ’Funksjonshemmede’ i denne rapporten referer seg til slike brukergrupper. Den omfatter således ikke alle som på en eller annen måte er funksjonshemmet. Det utgjør en begrensing i forhold til dem som inngår i grunnlaget for denne rapporten, dvs brukere av kommunale heimebaserte tjenester.

Ett av siktemålene med rapporten har samtidig vært å gi ny kunnskap om behovet for boliger til særskilte grupper funksjonshemmede.

For å kunne belyse disse spørsmålene pekte Funksjonshemmedes fellesorganisasjon (FFO) innledningsvis på fire særskilte problemstillinger:

 hvordan er fordelingen av samlet ressursbruk i de heimebaserte tjenestene (kap 2)

 hvor mange funksjonshemmede bor hos foreldre og hva kjennetegner dem (kap 3)

 hva kjennetegner personer med og uten omfattende bistandsbehov som bor i egen

privat bolig (kap 4):

- hvordan er sammensetningen i bruk av heimebaserte tjenester hos disse

- hvor stor andel bor aleine etter grad av bistandsbehov

 hvor stort er omfanget av praktisk hjelp i form av ulønnet privat hjelp (kap 5)
Publisher
Brelanta analyse
Series
Brelanta-rapport;2014:1

Contact Us | Send Feedback

Privacy policy
DSpace software copyright © 2002-2019  DuraSpace

Service from  Unit
 

 

Browse

ArchiveCommunities & CollectionsBy Issue DateAuthorsTitlesSubjectsDocument TypesJournalsThis CollectionBy Issue DateAuthorsTitlesSubjectsDocument TypesJournals

My Account

Login

Statistics

View Usage Statistics

Contact Us | Send Feedback

Privacy policy
DSpace software copyright © 2002-2019  DuraSpace

Service from  Unit